MORČÁTKA U MILADY

Domácí lékárnička pro morčátka

Každý chovatel, který má v sobě alespoň trochu zodpovědnosti vůči svému zvířátku, by měl mít doma vždy nějaké základní léčivo pro morčátka. Obvykle máme doma základní běžně dostupné léky i pro lidi, takže já považuji za samozřejmé mít toto i pro morčátka.

 

ZÁKLADNÍ LÉČIVO PRO PRVNÍ POMOC MORČETI DOMA

 

 

Probiotika

LAKTOBACILI - když morčátko užívá Antibiotika, když má průjem trávicí potíže, koliku, nadmutí

   

 

 

Trávení

 

Rodicare acut                                      Sab Simplex - proti plynatosti ve střevech      Espumisan - druhá varianta proti plyntosti střev

   

 

 

NECHUTENSTVÍ

 

Rodicare Apetit - při nechutenství morčátka v nemoci, na podporu chuti k jídlu

Rodicare Instant - sušené, drcené seno, rozmíchává se s vodou na kaši a dokrmuje se s ní morčátko, které odmítá samo jíst.

 

 

 

OČI

 

 

 

První pomoc při nachlazení

 

   

 

 

PRŮJEM

Smecta - 3x denně množství jako nehet na malíčku  do kávové lžičky vody, spolu se setjným množství probiotik - natáhnout do stříkačky a rovnou do tlamičky. Pokud do 2 dnů příznaky neodezní, je nutné vyhledat veterinu. Vždy morčátku nsadíme dietu - čili seno a voda.

 

 

KOŽNÍ PARAZITI

Pipeta je vhodná na veškeré vnitřní i vnější paraity. U Svrabu je nutné opakovat po měsíci. Na všenky by měla stačit jedna dávka. Jedno zakápnutí za ucho ochrání morčátko měsíc. Je vhodné používat i jako prevence v letních měsících proti klíšťatům, pokud morčátko dávamae ven do trávy na pastvu.

 

 

Bio Kill - žlutý je ideální na desinfekci a ošetření ubikaci při potížích s parazity

              oranžový - přímo na ošetření parazitů na morčátku

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright Morčátka u Milady © 2013. All Rights Reserved.