MORČÁTKA U MILADY

Jak bydlíme

DŘÍVE

 

Naše morčátka nejdříve bydlela v kleci  - v podstatě ve dvou klecích bydleli dva kluci a měli je propojené lávkou, že se pohybovali z jedné klece do druhé a v morčatárně kterou postavil manžel. 

     

 

 

Klece byli velké 100x50cm a ta měnší byla 50x35cm. Morčatárna je o velikosti 130x 60cm a má i patro.

 

Nová morčatárna od května 2012

Od května 2012 mají naše morčátka nový morčecí panelák, který nám postavil truhlář přímo na naše přání.

Má dvě patra, v každém patře bydlí dvě morčátka a každé patro má jakoby dva pokojíčky a prolézají průchodem z jedné strany na druhou. Každé patro je velké 150x45cm. V každém pokojíčku mají seník, dvě papučky či domečky Karlie a pod domečky jim dávama pelíšky Dolčíky a různě jim rozděluji mističky s granulkama či bylinkama a seníček na travičku jim věším na pexisklové dvířka.

   

                                                                                                                                                              

 


 

Jak bydlíme na chalupě

 

 

VEČERNÍ VÝBĚH DOMA

       

 

 

PODESTÝLKA - ZÁKLAD UBIKACE MORČÁTEK

-          Dřevěné pelety + hobliny – skvělá podestýlka, jen je potřeba počítat že morče občas hodí prdelkou a hobliny z klece vyhodí.

 

 

-          Protiotlaková termoizolační podložka – textilní podložka se super vlastností odsávání moči dospod a navrchu zůstává suchá. Dávám pod ní dřevěné pelety, které odsávají močovinu ještě do sebe a prodlužuje se její životnost. Podložka se musí prát na 30st. V pračce. Červenočerná podložka s tlapičkmi je podložka Vet Bet. Pod ní dávam pratelnou inkontineční podložku.

        

 

 

-         Koupelnová gumová podložka – moč odtéká dírkami do pelet, téměř není cítit a dobře se udržuje, pod ní stelu dřevěné pelety,– 1x4dni ji ve vaně postříkám desinfekcí, kartáčkem vydrbu a sprchou opláchnu. A za hodinu je to suché. Počurané dřevěné pelety  dle potřeby vyměňuji – obvykle vybírám jen ty počurané kopičky.

 

 

TIP – dřevěné pelety kupuji v Hobby marketech, v podstatě jsou to stejné pelety jako prodávají ve zverimexu, jen je v Hobby marketu mají za 1/3ceny oproti zverimexu.

 

 

 

 

PAPUČKY, PELÍŠKY, DOMEČKY

Jak jsem časem zjistila, každé morčátko má rádo něco jiného a tak se u nás prostřídalo spoustu různých polštářků, papuček, domečků atd. Skinníci vyloženě měli rádi se vyvalovat v papučkách laugh. Současné morčinky se chovají k papučkám velmi destruktivně a nespí v nich ale skáčou po nich, a čumákama je odhaují v dáli, takže jsem u nich papučky vzdala. Zato mají rádi pelíšky Dolčíky, které nám ušila paní Kamila a na Dolčíky jim dávam flexibilní domky Karlie. A mají rádi závěsný tunel na způsob hamaky. To by jim taky šlo. Takže moje doporučení je vyjít morčátku vstříc, nabídnout mu nějakou variantu, a důležité je nechat morčátku ten pelíšek nebo domeček na stejném místě a nechat ho delší dobu, aby si zvyklo. Morčátka nemají rádi změny ve své ubikaci, takže je fajn vychytat si místo kde rádi odpočívají a na to místo jim dát třeba papučku a nehýbat s ní, a dát morčátku pár dní, aby si zvyklo a přijmulo jí.

 

Papučky

   

 

 

Pelíšky Trixie a pelíšky Dolčíky a flexibilní domek Karlie

Trixie                                                                     Dolčík +   Flexibilní Karlie domek                 alternativa stolečku se schůdkem             alternativa mostků a stolečků

       

 

 

Hamaky

 

   

 

KUKANĚ

     

 

 

 

 

 

 

DALŠÍ NEZBYTNOSTI K ŽIVOTU MORČÁTEK

 - Napaječka na vodu

 - mistička na granule

 

 - seník na seno - může být jak kovový, tak i textilní. Textilní se mi jeví lepší.

 

 - případně mistička na bylinky  

 

Copyright Morčátka u Milady © 2013. All Rights Reserved.